Manikīrs & Pedikīrs

Mūsdienās manikīrs ir kļuvis par ierastu lietu, ko veic teju vai katra sieviete. Kas tas īsti ir – manikīrs.

Vārds ‘manikīrs’ ir cēlies no latīņu valodas un nozīmē „Manus – roka” un „Cura – kopšana”. Tātad, pēc savas definīcijas, manikīrs ir roku kopšana.

Par cik nagu un roku kopšanā var pielietot daudz un dažādu tehniku, tad ari ir izveidojušies daudz un dažādi manikīra veidi – Klasiskais, Franču, Eiropas, SPA, Karstais, Parafīna un citi. Taču pamatā ir viena kopīga iezīme visiem manikīra veidiem – tiek apstrādāts nags, izveidota forma, tiek apstrādātas, jeb noņemtas kutikulas, kā arī netiek aizmirsts par roku ādas kopšanu.

Nagiem ir jāizskatās labi vienmēr. Lai veiktu manikīru, nagu garumam nav īpaši lielas nozīmes, kā tas ir veicot nagu pieaudzēšanu. Kā arī jāatcerās, ka manikīru neiet veikt tikai un vienīgi dāmas, kurām ir skaisti nadziņi un koptas rokas. Manikīru veic tieši cilvēki, kuriem ir kaut kādas problēmas ar nagiem (nav sakopti, ataugušas kutikulas utt.), jo ko gan manikīra speciālists varēs uzlabot skaistām, koptām rokām!?

Ko sevī ietver klasiskais manikīrs? Klasiskā manikīra laikā, tiek veikta nagu apvīlēšana pēc Jūsu gaumes vai arī speciālists izveido Jūsu pirkstiem piemērotāko nagu formu. Pēc tam ap nagiem tiek uzlikts krēms vai šķīdums, kas atmiekšķē kutikulas, lai tās vieglāk būtu apstrādāt. Tālākā gaitā tiek veiktas roku peldes, jeb rokas tiek mērcētas speciālā sāls ūdenī un pēc peldēm, ar lāpstiņas palīdzību atbīda kutikulu un apstrādā to ar šķērītēm. Kad visi nagi apstrādāti, rokas tiek ieziestas ar ādu barojošu un nomierinošu krēmu. Tas arī ir klasiskais manikīrs.

Visu pārējo manikīra veidu pamatā ir klasiskais manikīrs, atšķirās tikai dažas nianses, kā piemēram karstajā manikīrā, rokas mērcē losjonā, nevis ūdenī un losjonu pēc tam iemasē roku ādā,  arī SPA manikīrā, paralēli visādām roku peldēm, aromātiskajām terapijām un pīlinga procedūrām, tiek pielietots klasiskais vai eiropas manikīrs. Jāatzīmē, ka SPA manikīrs ir ļoti patīkama procedūra, kas ļauj roku ādai izskatīties daudz jaunākai pateicoties pīlinga procedūrām, atmirušo šūnu noņemšanai un masāžām!

Lai arī kādu manikīra veidu Jūs izvēlēsieties, rezultāts būs tā vērts, jo – skaisti, kopti nagi un rokas pasaka par Tevi daudz vairāk, nekā Tu domā..

Pedikīrs

Pedikīrs ir procedūra, kuras laikā tiek veikta speciāla kāju pēdu un pirkstu kopšana: tiek veikta pēdu tīrīšana, atmirušās ādas kārtas, kutikulu un varžacu likvidēšana, kāju masāža un nagu dizaina veidošana. Regulāri veikts pedikīrs pasargās jūs no jaunu problēmu rašanās un palīdzēs atbrīvoties no jau esošajām problēmām.

Pedikīra pirmsākumi ir meklējami Senajā Ēģiptē.

Jau senajos laikos cilvēki zināja, ka pēda ir viena no cilvēka visvājākajām vietām un ka tā atbild par iekšējo orgānu darbību. Tāpēc, kāju pēdām uzklāja dažādas aromātiskās eļļas, kuras baroja kāju ādu.

Ēģiptē, turīgu cilvēku mājās, bija pieņemts katru dienu mazgāt kājas ūdenī, kuram bija pievienotas aromātiskas vielas.

Senie romieši arī pamanīja kāju kopšanas labvēlīgo ietekmi kopumā uz visu organismu. To var izskaidrot ar to, ka kāju pēdās ir izvietoti punkti, kuru stimulēšana uzlabo iekšējo orgānu darbību.

Mūsdienās pedikīrs ir spēris lielu soli uz priekšu. Ir pieejami vairāki pedikīra veidi, piemēram: klasiskais, eiropas, aparātu, SPA, eksotiskais, kombinētais u. c. Pedikīrs palīdz tikt galā ar tādām problēmām, kā ieaudzis nags. Mūsdienās pedikīrs ir plaši pieejama procedūra, kuru var atļauties katrs no mums. Lielāks pieprasījums pēc pedikīra ir vasaras mēnešos, kad nēsā atklātus apavus, bet arī aukstajā laikā nevajag aizmirst par savām kājiņām un veikt pedikīru ne retāk kā vienu reizi mēnesī.