Klasiskā ķermeņu masāža...
Klasiskās masāža ir viens no vissenākajiem un iecienītākajiem masāžas veidiem, tās pirmsākumi meklējami jau dziļā senatnē – grāmatā “Kong-fu”, kura sarakstīta 2698.g. p.Kr., aprakstīti vingrojumi un sniegtas zināšanas par masāžu. Šī masāža ir ļoti sena, bet darbojas lielākoties uz fizisko ķermeni – muskuļiem, locītavām, cīpslām un citiem audiem. Šī masāža piemērota cilvēkiem, kam patīk spēcīga, dziļi mīcoša un berzējoša masāža, kā arī cilvēkiem, kas nodarbojas ar sportu.
Klasiskās masāžas mērķis ir uzlabot asinsriti un limfas plūsmu, nostiprināt imūnsistēmu, izkustināt pasīvos muskuļus, likvidēt dažādas muskuļu sāpes, nostiprināt saites.
Klasiskā masāža ir ārstniecības metode, kurā izmantojot dažādus paņēmienus – glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu un vibrāciju, audi tiek viegli, vidēji stipri vai spēcīgi masēti, kas uzlabo asinsriti un limfas plūsmu, līdz ar to veicina organisma atjaunošanos pēc fiziskas un garīgas slodzes, nostiprina imūnsistēmu. Klasiskā masāža palīdz sakārtot un uzlabot muskuļu darbību un tonusu, novērš dažādas sāpes, tai ir arī relaksējoša iedarbība, kas ievērojami uzlabo pašsajūtu.
Klasiskā masāža palīdz likvidēt sāpes, pietūkumu, spazmas, kā arī paātrina traumēto audu atjaunošanās procesus, palīdz ātrāk un vieglāk atgūties pēc lielām fiziskām slodzēm – tā stiprina novājināto muskuļu spēku un palielina to darbības spējas, nostiprina saites.
Masāžas seansus nedrīkst veikt gadījumos, ja ir labdabīgi un ļaundabīgi jaunveidojumi, asinsrades un asinsistēmas slimības, grūtniecība, infekcijas slimības un drudža stāvoklis, masāžas iedarbības vietā iekaisusi āda vai ir tās bojājumi, izteikti liels vājums, uzreiz pēc operācijām, paaugstināta temperatūra, akūtas sāpes.
Šī masāža labvēlīgi iedarbojas uz sirds asinsvadu sistēmu, jo uzlabo asinsriti, kā arī nedaudz trennē muskuļus, tādējādi stiprinot sirdi, saišu un locītavu sistēmu – klasiskā masāža padara tās elastīgākas. Uzlabo arī limfātisko sistēmu, jo aktivizē limfas plūsmu. Klasiskā masāža labvēlīgi iedarbojas uz muskuļiem, kā arī nervu sistēmu.
Šo masāžu var veikt gan visam ķermenim kopumā, gan arī atsevišķām ķermeņa daļām, piemēram, mugurai, rokām, vēderam vai kājām.
Vispārējā ķermeņa klasiskā masāža rada
sajūtu, ka ķermenis ir apvienojies vienā veselumā, kas iedvesmo harmoniski
darboties vienā ritmā.
Limfu
drenāžas masāža...
Limfodrenāžas masāžas pamatbūtība ir uzlabot limfas plūsmu un atbrīvot organismu no toksīniem. Jebkura masāža uzlabo asinsriti (arī limfodrenāžas masāža) un limfas plūsmu, tomēr limfodrenāžas masāža īpaši koncentrējas tieši uz limfas šķidruma drenāžu. Limfa ir gaišs, caurspīdīgs, reizēm gandrīz balts šķidrums, šajā šķidrumā atrodas šūnu sairšanas galaprodukti un vīrusi, dažādas šlakvielas, kuras nepieciešams izvadīt. Limfas sistēma to veiksmīgi dara, tomēr cilvēkam, kļūstot vecākam un dažādi negatīvi ietekmējot savu organismu - mazkustīgs dzīvesveids, dažādu zāļu dzeršana, smēķēšana, dažādas slimības, alkohola lietošana utt., limfas plūsma kļūst arvien lēnāka un ķermenis nevar pietiekami ātri pašattīrīties no nevajadzīgajiem toksīniem. Limfodrenāžas masāža palīdz organismam pašatjaunoties, attīra no toksīniem, kas paaugstina imunitāti, padara gludu ādu, novērš maisiņus un zilos riņķus, kuri mēdz parādīties zem acīm un ir pirmie, kas liecina par to, ka jāsāk aizdomāties par sava organisma veselību. Tik daudzām masāžām tiek pieminēts, ka uzlabojas asinsrite un limfas plūsma. Limfa ir viens no ķermeņa šķidrumiem, kas līdzīgi asinsritei caurvij visus audus. Limfas šķidrums ir caurspīdīgs, reizēm balts un tajā tiek izdalīti toksīni, šūnu sairšanas galaprodukti un vīrusi. Limfātiskās sistēmas uzdevums ir izvadīt šīs šlakvielas no organisma. Diemžēl ar gadiem, dažādu iemeslu dēļ – mazkustīgs dzīvesveids, smēķēšana, medikamentu lietošana, dažādas slimības, stress, nepareiza ēšana – limfas plūsma kļūst lēnāka un organisms nespēj pietiekoši ātri pašattīrīties no liekajām šlakvielām.
Sliktas limfas plūsmas rezultātā organismā uzkrājas toksīni, kas var pazemināt imunitāti, radīt celulītu un maisiņus zem acīm, pasliktināt ādas stāvokli vai tās krāsu, veidot uztūkumus. Viens no efektīgākajiem veidiem kā to visu novērst ir limfodrenāžas masāža, jo tā izkustina limfu un palīdz tai vieglāk nonākt līdz tās attīrīšanas vietai, atbrīvo limfvadus. Pēc šīs masāžas rodas līdzsvars visās orgānu sistēmās.
Limfodrenāžas masāža koncentrējas tieši uz limfas virzīšanu pa limfvadiem, bet tā arī uzlabo asinsriti un harmonizē ķermeni, tomēr tās galvenais uzdevums ir atbrīvot no toksīniem un šlakvielām.
Vēl limfodrenāžas masāža uzlabo vielmaiņu, samazina tūskas, samazina sāpes, novērš liekā šķidruma uzkrāšanos, mazina nogurumu – relaksē, harmonizē, palīdz izvadīt no organisma kaitīgos vielmaiņas galaproduktus – toksīnus.
Katra masāža, arī limfodrenāžas masāža, sākas ar ķermeņa iesildīšanu un dažiem klasiskās masāžas paņēmieniem, pēc tam ar mierīgām un patīkamām kustībām tiek veikta limfas drenāža sākot no ķermeņa lejas daļas uz augšu.
Limfodrenāžas masāža patīkami pārsteigs ar to kā uzlabojas ādas stāvoklis un pašsajūta. Jau pēc pirmās seansa reizes kājās ir jūtams vieglums un ir lidojuma sajūta, bet izejot visu masāžas kursu, kas ir 10 reizes, uzlabojas veselības stāvoklis, āda izlīdzinās, kļūst gludāka un elastīgāka.
Limfodrenāžas masāža ir viena no patīkamākajām procedūrām cīņā pret celulītu, pārējās masāžas iedarbojas dziļāk, nopietnāk, aizskarot arī dziļākos audus, bet limfodrenāžas masāža ar mierīgām roku kustībām izkustina organisma šķirdumus, tādējādi izlīdzinot ādas negludumus.
Pretcelulīta masāža...
Katras sievietes kvēlākā vēlēšanās ir izskatīties nevainojami – tvirtu augumu, samtainu, maigu un pavisam gludu ādu. Ziemā tam pievēršam mazāk vērības, jo neskaitāmās apģērba kārtas visu nosedz un ir viegli par to vienkārši nedomāt, bet tuvojoties pavasarim vai kādam svarīgam pasākumam, saprotam, ka kaut kas ir jādara un STEIDZAMI. Pa ziemu uzauguši pāris lieki centimentri, kopējo attēlu bojā vēderiņš vai vēl ļaunāk – nez no kurienes ir uzradies visu sieviešu lielākais bieds – celulīts. Nu lūk, Tu jau esi apņēmusies skriet uz veikalu un pa pusalgu sapirkt pretcelulīta līdzekļus… Ja vien tas viss būtu tik vienkārši…
Pat vislabākie pretcelulīta līdzekļi spēj iedarboties tikai līdz 25%… Ko nu? 25% celulīta aizvāksim un pārējie 75%, lai turpina gozēties uz visādi citādi skaistajām un slaidajām kājiņām? Nu, nē! Ir jārīkojas. Viens no veidiem, kā uzsākt aktīvu rīcību ir pretcelulīta masāža.
Celulīta rašanās galvenie cēloņi:
Pretcelulīta masāža ( anticelulīta masāža ) tiek sākta ar pīlingu jeb skrubīti uz sausas ādas, tad turpinās ar vieglu mīcošu un berzējošu klasisko masāžu. Pēc tās turpinās jau daudz dziļāka, spēcīgāka celulīta masāža, kura kārtīgi izkustina un ļoti dziļi izsilda ādu un arī dziļākos audus, pēc tās seko nomierinoša un relaksējoša masāža ar eļļu. Celulīta masāža ir ļoti dziļa un spēcīga, tāpēc to var izmantot gan pret celulītu, gan arī kā labu palīgu tievēšanā, īpašu vērību piegriežot zonām, kurās liekie tauciņi daudz nelabprātāk un lēnāk iet prom. Šīs vietas kārtīgi izsildot un izkustinot, izejot pilnu kursu, var panākt labus rezultātus.
Pretcelulīta masāžas mērķi:
Anticelulīta masāža izceļas ar to, ka vislabāk novērš ādas negludumus, bet tai ir arī citu masāžu īpašības, tādas kā audu tonizēšana, kā jau jebkura masāža arī šī lieliski uzlabo asinsriti, kā arī limfas plūsmu.
Ir vairāki pret- celulīta masāžas veidi, kuriem ir dažāda pieeja celulīta novēršanai, bet iedarbība ļoti līdzīga – visi šie masāžas veidi padara ādu gludāku, samtaināku, elastīgāku.
Pretcelulīta masāža – pretcelulīta masāža jeb anticelulīta masāža vislabāk izlīdzina ādas negludumus. Šī celulīta masāža pirmkārt novērš celulītu, uzlabo venozo un limfātisko cirkulāciju, uzlabo audu apgādi ar skābekli, samazina tauku nogulsnējumus, atjauno muskuļu un ādas tonusu, nostiprinot ādu, atjauno šūnu vielmaiņas aktivitāti, samazina taukaudus, novērš tūskas un ādas negludumus.
Vakuummasāža...
Vakuuma masāža ir viena no
visefektīvākajām metodēm cīņā ar celulītu, tauku nogulsnējumu
likvidēšanai uz sēžas zonas, augšstilbiem, vēdera. Efekts ir
pārsteidzošs - gluda un skaista āda jau pēc dažām procedūrām.
Estētiskiem mērķiem vakuuma masāža ir efektīva celulīta likvidēšanai,
tauku nogulsnējumu likvidēšanai gurnu sānu daļā, uz vēdera,
augšstilbiem, sēžamvietas zonā. Masējot celulīta skartās zonas, vakuuma
iedarbības rezultātā notiek mehāniska tauku šūnu šķelšana, limfmezglu
aktivācija, limfodrenāža un saistaudu stiprināšana. Vakuuma masāža
stimulē muskuļu aktivitāti, kā arī veicina olbaltumvielu, elastīna un
kolagēna sintēzi. Vakuuma masāžas aparāts piesūcas pie ādas, tāpēc tauku
slānis tiek pacelts un izmasēts. Šāda intensīva masāža uzlabo vielmaiņu
un asinsriti. Celulīta šūnu membrānas kļūst caurlaidīgas, kā rezultātā
no šūnām vieglāk izvadās šlakvielas. Samazinoties šūnu apjomam, āda
kļūst gluda. Vakuuma masāžas rezultātā iespējams iegūt uzlabotu un
stingru ķermeņa kontūru. Rezultātu jūtami uzlabo pretcelulīta želejas
vai krēma lietošana vakuuma masāžas laikā.
Rezultāti:
Kontridikācijas vakuummasāžai:
Аkūtas saslimšanas vai hronisku saslimšanu saasināšanās; ādas defekti masāžas iedarbības zonā; asinsvadu paaugstināts trauslums vai paaugstināta caurladība; smagas sirds vai asinsvadu saslinšanās.
Medus masāža...
Medus masāža ir viens no populārākajiem un efektīgākajiem masāžas veidiem, kuru jau gadu simtiem ilgi izmanto veselības stiprināšanai, un tā lieliski paaugstina organisma tonusu. Medus ir saules smarža, kas no ziediem saglabāta bišu kārēs, medus satur daudz vitamīnu, kuri baro ādu, padarot to samtainu un maigu, kā arī dziļi baro dziļākos audus, dodot ķermenim enerģiju.
Medus vienlaicīgi baro organismu, dodot tam vitamīnus, kā arī palīdz straujāk izvadīt toksīnus no organisma. Šī masāža uzlabo asinsriti gan ādā, gan dziļākos slāņos, relaksē muskuļus. Medus masāža iedarbojas kā lieliska relaksējoša un atjaunojoša procedūra, kas ir ļoti vērtīga ādai.
Medum piemīt arī sildoša, antiseptiska un ādu mīkstinoša iedarbība. Šis masāžas veids attīra ādas virskārtu, novērš zemādas sabiezējumus, padarot ādu elastīgāku un dodot tai iespēju vieglāk elpot un uzņemt medū esošos vitamīnus, kā arī izteikti uzlabo asinsriti un limfas plūsmu.
Medus masāža ir viena no vērtīgākajām masāžām, lai atbrīvotos no celulīta. Šī masāža lieliski attīra un atjauno ādu, palīdz novērst celulītu, kā arī ir noderīga figūras koriģēšanai. Pretcelulīta medus masāžu uzsāk ar pīlinga masāžu, ko veic ar abrazīviem cimdiem, sāls skrubīti vai sausu dvielīti uz sausas ādas. Pēc tam seko medus masāža, kura var sniegt mainīgas izjūtas – gan patīkamas, gan mazāk patīkamas. Iesākumā tiek viegli iemasēts medus, pēc tam ar viegli pliķējošām kustībām un vēlāk jau plaukstas stingri pielīmējot pie ķermeņa un strauji atraujot tiek veikta masāža. Šāda procedūra notiek tik ilgi, kamēr āda ir medu gandrīz uzsūkusi. Ārstējot celulītu ir svarīga asinscirkulācijas uzlabošana un limfodrenāžas veicināšana, kas arī ir par iemeslu, lai mazinātos liekie centimetri un āda kļūtu maigāka, elastīgāka un gludāka. Pēc šīs masāžas veic masāžu ar siltiem mitriem dvieļiem. Pēc dvielīšu procedūras tiek veikta harmonizējoša limfodrenējoša masāža ar siltu eļļu, kuras laikā var atpūsties un relaksēties. Šī medus masāža ir veicama tikai atsevišķām ķermeņa zonām.
Ir arī otrs medus masāžas veids – relaksējošā medus masāža, kura ir ar mierīgāku iedarbību ar mērķi uzlabot ādas stāvokli, atbrīvot prātu no ikdienas stresa. Šis masāžas veids ir relaksējošs un ar ļoti līdzīgu iedarbību kā šokolādes masāžai. Atliek vienīgi izvēlēties, kurš aromāts priekš paša ir relaksējošāks un patīkamāks. Arī šo medus terapiju uzsāk ar pīlinga masāžu, ko veic ar abrazīviem cimdiem uz sausas ādas. Pēc tam seko limfodrenējoša masāža ar medu. Šo masāžu var veikt visam ķermenim.
Medus masāža īpaši tiek ieteikta locītavu slimību, vielmaiņas, imunitātes traucējumu gadījumā, kā arī celulīta gadījumā, jo aktivizē visu ķermeni kopumā un palīdz tam vieglāk pašatjaunoties.
Masāža nav vēlama nopietnu sirds slimību, paplašinātu vēnu, akūtu iekaisumu, audzēju un atsevišķu traumu gadījumā. Sevišķi vajadzētu uzmanīties cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret jebkuru no bišu valsts produktiem!
Vēl efektīgāka medus masāža kļūst pēc iztvaicēšanās pirtī, jo tās laikā atverās poras, āda sāk jau pielāgoties un medus var iedarboties vēl dziļāk.
Pēc masāžas vēlams izdzert 1,5 – 2l ūdens vai zāļu tējas – tas pastiprina masāžas iedarbību un palīdz vēl vairāk uzlabot organisma stāvokli.
Pavisam kopā medus masāža sastāv no 10 – 15
seansiem, kuru skaits atkarīgs no mērķa – no tā cik izteikts celulīts, kurš
jānovērš, vai arī masāža veicama vienkārši ādas pievilkšanai un tonusa
paaugstināšanai. Medus masāžu problēmzonām kategoriski nedrīkst veikt katru
dienu, bet tā veicama tikai katru otro dienu (nedrīkst izlaist arī vairāk kā 2
dienas starpā, jo tad zūd efektivitāte), jo tā spēcīgi trennē muskuļus, tai
skaitā arī sirdi un var organismam rasties pārslodze.
Medus masāžas plusi:
Karsto akmeņu masāža ir sens Austrumu ārstniecības veids. Karsto akmeņu masāža, jeb akmens terapijai, ir ārstnieciska iedarbība ar siltiem bazalta un aukstiem marmora akmeņiem.
akmeņu masāža - kas tas ir?
Bazalta iežu akmeņiem, kas veidojas darbojoša vulkāna nogāzēs, piemīt unikāla spēja dziļi absorbēt siltumu un lēni un vienmērīgi to izdalīt. Akmeņu, kuru sastāvā ietilpst 60 Mendeļejeva tabulas elementi, unikālās īpašības un ekskluzīvā masāžas tehnika, ar kuras palīdzību tiek stimulēti cilvēka ķermeņa enerģētiskie centri (čakras), iedarbojas labvēlīgi uz visu organismu kopumā, harmonizē psihoemocionālo stāvokli, atvieglo muskuļu sāpes, noņem stresu, normalizē miegu, uzlabo limfodrenāžu, asinsriti un audu vielmaiņu, atjauno ādas tonusu, elastīgumu un ūdens līdzsvaru ādā.
Siltie akmeņi iedarbojas uz dziļajiem audiem, kuros uzkrājas sasprindzinājums, un maksimāli atslābina tos. Izplešoties kapilāriem paātrinās vielmaiņa un asinsrite, tādējādi sekmējot toksīnu izvadīšanu no organisma. Masāžai ar siltajiem bazalta akmeņiem ir īpašs terapeitisks efekts - muguras masāža ar siltajiem akmeņiem labi palīdz osteohondrozes gadījumā, regulē asinsspiedienu, tonizē ādu.
Bazalta akmeņi ar savu elektromagnētisko starojumu iedarbojas ne tikai uz konkrēto ādas laukumu, bet arī caur nervu sistēmu raida impulsu uz citām ķermeņa zonām. Pateicoties audu siltumvadītspējai akmeņu siltums nonāk arī līdz muskuļiem un locītavām.
Masāžā lieto dažāda izmēra akmeņus, tos piemērojot dažādām ķermeņa daļām.